Wybielanie zębów – możliwe także w domu!

441704675943471738.jpg

Dla wielu osób oprócz zdrowia i jakości zębów liczą się także i względy estetyczne. Od lat niezwykle istotne są w związku z tym piękne, białe zęby. Stanowią one dla nas powód do dumy, jak i są oznaką zdrowia, dbania o siebie. Jeśli zaniedbaliśmy ten aspekt i nasze uzębienie posiada przebarwienia, mamy niejedną okazję naprawić swe wcześniejsze błędy. Udanie się do gabinetu stomatologicznego może być dla nas całkiem dużym wydatkiem. Dlatego też o wiele lepiej będzie zdecydować się na coś zupełnie innego. Mowa tutaj o domowych kuracjach za pomocą specjalnych past, proszków czy też żeli wybielających. Zakupimy je za znacznie niższe pieniądze, a także będziemy mogli cieszyć się mniejszymi lub większymi efektami. Oto najciekawsze produkty do domowego stosowania.

BlanX White Shock

Nasze zestawienie rozpoczynamy od często polecanej przez dentystów pasty do zębów. Nie jest to jednak typowy produkt znany z reklam telewizyjnych. Mamy tutaj do czynienia ze środkiem stomatologicznym, który zawiera aktywny czynnik wybielającym ActiluX®. Jest to substancja, która reaguje na promienie słoneczne. Podczas mycia zębów wiąże się ona ze szkliwem, dzięki czemu pozostaje na jego powierzchni przez cały dzień. W takim wypadku wystarczy jedynie często się uśmiechać, a środek ten będzie mógł wykonywać swą pracę. Pasta jednocześnie posiada właściwości antybakteryjnie, a także wpływa na usuwanie pigmentów i barwników. W zestawie znajdziemy specjalny akcelerator BlanX LED. Podczas nakładania go na szczoteczkę emitowane światło będzie wpływało na jeszcze większą aktywizację czynników wybielających. Sporo zaletą tego produktu jest fakt, iż nie zawiera nadtlenków ani środków chemicznych, które mogą powodować podrażnienia, skutki uboczne. Już po kilku dniach stosowania będziemy mogli zauważyć pierwsze efekty stosowania.

Żel do wybielania zębów STYLE’ WHITE

Alternatywą dla pasty do zębów może być ten francuski żel wybielający. Sprzedawany jest on w zestawie do domowego użytku. W jego wypadku nie jest konieczne konsultowanie się z lekarzem stomatologii. Możemy tutaj liczyć na uzyskanie zdrowego i pięknego uśmiechu już w ciągu 10 minut. W zestawie znajdziemy nakładkę na zęby z żelowym uzupełnieniem, która jest prosta w użyciu, a także bezpieczna dla zdrowia naszych dziąseł i uzębienia. W nakładce znajdziemy żel, w którego składzie zawarta jest substancja aktywna działająca bezpośrednio na powierzchnię zęba oraz przez szkliwo. Musimy nastawić się na jednodniową kurację, gdyż producent zaleca aplikowanie żelu przynajmniej 4-6 razy w ciągu doby. Za każdym razem jedna aplikacja musi trwać minimum 10 minut. Możemy ją nieco przyspieszyć, jeśli zdecydujemy się na system 6 x 10 minut. W opakowaniu znajdziemy tutaj jedną tubkę żelu wybielającego o pojemności 20 ml, jedną nakładkę silikonową aktywator światła/diody elektroluminescencyjnej (LED), a także paletę kolorów do sprawdzania postępów w kuracji. Warto nadmienić, że żel ten pozbawiony jest nadtlenku wodoru, nadboranu sodu, a także innych związków chemicznych, które mogą być groźne dla szkliwa.

Opalescence PF 16%

Tym razem mamy do czynienia ze specjalistycznym żelem, którego stosowanie powinno mieć miejsce pod okiem stomatologa. Formuła tego popularnego żelu została oparta przede wszystkim na nadtlenku karbamidu, fluorze i azotanie potasu. Środek ten pozwala nie tylko na skuteczne wybielanie, lecz także pomoże w wyeliminowaniu lub znacznym zmniejszeniu nadwrażliwości, do jakiej może wystąpić podczas kuracji. Możemy go wykorzystywać w czasie nocnego wybielania nakładkowego lub kilkugodzinnej terapii w ciągu dnia. Nie obejdzie się tutaj bez pomocy stomatologa, który powinien pobrać od nas wyciski zębów, przez co będzie w stanie wykonać specjalne, dedykowane nakładki na zęby. Wykorzystywana przez nas przezroczysta, wygodna nakładka jest nie tylko bezpieczna, lecz także będzie niezauważalna w ciągu dnia. Środek ten może być znakomitym rozwiązaniem do domowego wybielania. Stomatolog oprócz samych nakładek powinien nam także wydać dokładne instrukcje, jak używać środka.

W warunkach domowych możemy samodzielnie zakładać nakładki i aplikować do nich żel. Środek ten sprzedawany jest w specjalnych strzykawkach, które służą do precyzyjnego nakładania żelu. Kuracja powinna trwać około tygodnia czasu. Oprócz wybielenia zębów, może się on przyczynić się do remineralizacji szkliwa i zapobiegania powstawania próchnicy. Pierwsze efekty całego procesu możemy zaobserwować już po pierwszym dniu. Środek ten sprzedawany jest w trzech różnych smakach.

Opalescence Go 6%

Ta sama marka ma w swej ofercie także inny skuteczny środek wybielający. Opalescence Go 6% produkt, którego użycie nie jest już tak skomplikowane jak opisywanego przed chwilą żelu. Środek zalecany jest do podstawowego wybielania zębów. W zestawie znajduje się nakładka UltraFit, która bardzo dobrze dopasowuje się do indywidualnego zgryzu pacjenta. Jej budowa gwarantuje skuteczny zasięg od zęba trzonowego lewego do zęba trzonowego prawego. W składzie znajdziemy środek wybielający, azotan potasu i fluor, które zmniejszają nadwrażliwość oraz pomagają ograniczać próchnicę. Zalecane jest noszenie codziennie nakładki przez około 60–90 minut. Jak zadecyduje stomatolog, nasza cała kuracja trwać może między 5 a 10 dni. W porównaniu do poprzedniego żelu, w tym wypadku nie konieczne tworzenie dedykowanych nakładek. Oba środki Opalescence sprzedawane są wyłącznie do gabinetów stomatologicznych, w związku z czym ich zakup i wykorzystanie warto uzgodnić ze swym dentystą.

Idol White

Idol White to aplikator, który w Stanach Zjednoczonych jest mocno reklamowany przez samą Kim Kardashian. Mamy tutaj do dyspozycji mały aplikator o pojemności 2,5 ml. Zazwyczaj sprzedawany jest on w podwójnym zestawie. Jedno opakowanie zgodnie z użyciem powinno nam wystarczyć na 30 aplikacji. Powinniśmy go stosować dwukrotnie w ciągu dnia, dzięki czemu przy dwóch aplikatorach całkowita kuracja trwać będzie niewiele ponad dwa tygodnie. Wyprodukowany został w związku z tym nowoczesny preparat, który jest ciekawą alternatywą dla kosztownych zabiegów wybielających. Przeprowadzone badania wykazały, iż już po tygodniu zauważalne są pierwsze efekty kuracji.

Produkt ten zawiera w sobie przede wszystkim nadtlenek wodoru, który ma właściwości utleniające i rozjaśniające. Znajdziemy w nim także wodorotlenek sodu, carbomer, glicerynę, sacharynian sodu oraz olejek miętowy. Poprzez mały aplikator z łatwością możemy rozprowadzać żel po powierzchni zębów. Po upływie około półtorej minuty należy dokładnie wypłukać wodą usta. Jest to produkt w pełni bezpieczny dla dziąseł.

Oralgen NuPearl

Na zasadzie żelu wybielającego działa także Oralgen NuPearl®. Jest to zaawansowany system do wybielania zębów, dzięki któremu nasze uzębienie może stać się bielsze już w ciągu zaledwie 25 minut. Formuła żelu oparta została na aktywnych czynnikach wybielających, w pełni bezpiecznych dla dziąseł czy naszego zdrowia. Dzięki zawartym w tym żelu substancjom aktywnym możemy na uzębieniu zredukować negatywne efekty picia kawy czy palenia papierosów. Oralgen NuPearl w skuteczny sposób zajmuje się usuwaniem powierzchniowych plam i głębokich przebarwień.

W jego przypadku zabieg polega na nanoszeniu na zęby nakładki, która wypełniana zostaje następnie żelem. Po wykonaniu tej czynności całość poddawana jest działaniu światła LED. Proces ten musi trwać co najmniej 25 minut. Kurację możemy powtarzać każdego dnia aż do oczekiwanych efektów. Warto jednak wiedzieć, że jej maksymalny czas nie powinien jednak wynosić więcej niż 10 dni. Przedawkowanie żelu może źle wpłynąć na strukturę zębów. W zestawie znajduje się ponadto specjalny pędzelek do wybielania NuPearl®.

iWhite Instant

Jest to następny produkt przeznaczony do wybielania zębów o natychmiastowym działaniu. Możemy go w zupełności bez obaw stosować w warunkach domowych. W tej sytuacji będziemy mieli styczność z jednorazowymi nakładkami iWhite, które są niezwykle cienkie i elastyczne. Zamiast osobnych produktów, dostajemy od razu gotowe do działania nakładki wypełnione żelem. Jedną taką nakładkę powinnyśmy stosować przynajmniej 20 minut dziennie. Maksymalny czas wybielania nie powinien przekroczyć 5 dni. Za pośrednictwem tej bezpiecznej metody otrzymamy niemal natychmiastowy efekt. Producent zdecydował się tutaj na wykorzystanie powłoki z krystalizowanego wapnia, która aktywnie usuwa przebarwienia oraz wzmacnia szkliwo zębów. Z kolei za wybielanie zębów odpowiada kwas ftalimidoperoksykapronowy (PAP). Jego działanie polega na rozbijaniu przebarwień na zębach, jednocześnie bez naruszania struktury zębów. Dostępne w użyciu nakładki mogą być przez nas wykorzystywane do wybielania zarówno przedniej jak i tylnej powierzchni zębów. Pamiętajmy, aby po każdym wybielaniu dokładnie wypłukać wodą usta.

PureLite Home

PureLite Home to ostatni na naszej liście preparat służący do samodzielnego i bezbolesnego wybielania zębów. Według zapewnień producenta już po 2-3 aplikacjach zauważymy pierwsze efekty. Jest to środek z innowacyjnym systemem non-peroxide, który w zupełności jest bezpieczny dla jamy ustnej, gdyż nie zawiera w sobie nadtlenku wodoru. Produkt ten składa się ze specjalnej nakładki, którą wypełniamy żelem znajdującym się w strzykawce. Praca czynnika aktywnego polega na utlenianiu znajdującego się w mikroszczelinach zębowych materiału organicznego. To właśnie on jest odpowiedzialny jest za przebarwienia szkliwa. W momencie aktywizacji środka wydzielają się atomy tlenu, które utleniają materiał organiczny i czynią niegroźnym dla szkliwa. Najlepsze efekty otrzymamy po 6-8 aplikacjach, przez co nie musimy czekać zbyt długo na efekty.

W naszym zestawieniu znalazło się miejsce dla kilku ciekawych propozycji tańszego wybielania zębów. Nie są to środki, które gwarantują stuprocentową skuteczność. Wiele zależeć będzie od stanu naszego uzębienia, a także nawyków. Jeśli podczas kuracji dużo palimy i pijemy kawy lub herbaty, to efekty mogą być o wiele mniejsze. Zalecane jest zawsze stosowanie dodatkowych środków pod postacią płynu do płukania ust lub pasty do zębów o działaniu wybielającym.