Stepper – dlaczego warto wybrać, jaki model kupić?

441704675942986483.jpg

Coraz większym powodzeniem cieszą się ćwiczenia wykonywane w domu. Wiele z nas nie lubi za bardzo uczęszczać do klubów fitness, które w wielu przypadkach są przepełnione i nie oferują takiego komfortu, jak trening w domowym zaciszu. Z oczywistych względów wybrać możemy całkiem sporo narzędzi do ćwiczeń, jak bieżnie, rowery stacjonarne, wioślarze. My tym razem postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej stepperom.

Czym jest stepper i dlaczego warto go kupić?

Jeżeli zależy nam na wyszczupleniu dolnych partii ciała, zwłaszcza ud, łydek i pośladków, to bez dwóch zdań stepper będzie przyrządem idealnym do treningu. Gwarantuje on przy tym szybkie efekty ćwiczeń bez wielkiego wysiłku. Jego niewielkie rozmiary oraz uniwersalność to cechy, które sprawiają, że zyskuje tylko na popularności. Ponieważ jest to prosty przyrząd treningowy, możesz na nim ćwiczyć choćby podczas oglądania telewizji! W porównaniu z innymi przyrządami do ćwiczeń jest to lekki sprzęt, który nie zajmuje wiele miejsca. Spokojnie zmieścisz go w szafie lub pod łóżkiem. Zajmuje mało miejsca, dzięki czemu można używać go nawet w małych pomieszczeniach. Nie musimy się tutaj liczyć także z wysokimi kosztami, albowiem dobrej klasy stepper kupimy za mniej niż 200 złotych.

Stepper polecany jest przede wszystkim tym paniom, zależy na uzyskaniu jędrnych pośladków, szczupłych ud oraz smukłych łydek. W bardzo dobrym stopniu łączy on w sobie elementy treningu cardio i siłowego. Ma przy tym wpływ na poprawę krążenia oraz zwiększenie kondycji. Pozwoli nam wzmacniać mięśnie, zwiększać tętno. Przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, zwalcza cellulit. Nie musimy się obawiać o stawy, gdyż trening nie obciąża ich, a przy tym redukuje ryzyko kontuzji. Wystarczy jedynie ćwiczyć 20 minut przez 3 dni w tygodniu. Już po tym czasie zauważymy pozytywne efekty. Przyjmuje się, że owe 20 minut już przy średniej intensywności to około 200 kalorii mniej.

Skoro poznaliśmy już najważniejsze zalety steppera, to czas przejść do prezentacji najciekawszych modeli dostępnych na rynku.

Stepper S3038 HMS

Zaczynamy od produktu z niższej półki cenowej. Bez problemu zakupimy go za mniej niż 200 złotych. Jest to przyrząd treningowy, który został zaprojektowany, aby zmaksymalizować efekty ćwiczeń mięśni dolnych partii ciała. Możesz na nim wykonywać trening w płaszczyźnie pionowej. Model ten wyposażony został w linki służące do pracy nad górnymi partiami ciała. Z ich pomocą możesz zwiększyć dynamiczność fizyczną całego ciała, co wpłynie na znaczące efekty treningu. Model ten zaprojektowany został także myślą o bezpieczeństwie. Posiada trwałą konstrukcję, antypoślizgowy materiał na poziomach. Dodatkowo kształt i faktura stopnic gwarantują jednostajne i pewne podparcie. Maksymalne obciążenie na tym przyrządzie wynosi 100 kg. Posiada on także wyświetlacz, gdzie prezentowany jest czas, licznik kroków, liczba powtórzeń na minutę oraz spalane kalorie.

SPOKEY ESCALATOR 830590

na podobnym pułapie cenowym znajdziemy także stepper marki Spockey. Jest to produkt przeznaczony do ćwiczeń w domu. Stosowany jest do ćwiczenia mięśni nóg i pośladków. Wpływa korzystnie na redukcję tkanki tłuszczowej, wzmocnienie masy mięśniowej dolnych partii ciała czy też kształtowanie sylwetki. Stosowany jest w nim szeroki zakres funkcji, który pozwala na dopasowanie treningu do indywidualnych potrzeb, a także na monitorowanie parametrów podczas ćwiczeń. Zastosowana została w nim regulacja wysokości stopni, która również daje zróżnicowanie natężenia treningu. Model ten wykonany jest z materiałów wysokiej jakości oraz wytrzymałych. Posiada 2 cylindry hydrauliczne, system wodzikowy. Jego wbudowany komputer odmierza czas, kalorie, liczbę powtórzeń na minutę oraz całkowitą liczbę powtórzeń. Maksymalna waga użytkownika to 100 kg.

Stepper skrętny Zipro Roam z linkami

Poniżej 200 złotych bez trudu zakupimy także stepper skrętny Zipro Roam z linkami. Swymi funkcjami i wyglądem jest bardzo zbliżony do opisywanych poprzednio modeli. Jest to wersja z 2 hydraulicznymi siłownikami. Czeka tu na nas płynna regulacja wysokości kroku, antypoślizgowe podstawy pod stopy, elastyczne linki z metalowymi karabinkami mocującymi, uchwyty linek z miękkiej pianki oraz osłony stabilizatorów. Tutaj także maksymalna waga użytkownika wynosić może 100 kg. Zastosowano komputer mierzący czas, kalorie, pokonany dystans, liczbę kroków.

Stepper HMS S 8500 TWIST z linkami

Za kilkadziesiąt złotych więcej kupić możemy stepper od wspomnianej na początku marki HMS. Tym razem mamy do czynienia z nieco bardziej rozbudowanym egzemplarzem. Jest to solidniejszy i bardziej stylowy stepper, dzięki któremu możemy uzyskać elegancki, smukły wygląd. Jest on dedykowany kobietom w każdym wieku. Zastosowano w nim standardowy komputer rejestrujący najważniejsze parametry treningu.

Stepper skrętny z regulacją i kolumną HS-25S

Model ten jest przykładem tego, że steppery występują także w bardziej rozbudowanej formie. Mamy tutaj do czynienia z wersją z kolumną, przez co sposobem budowy bliżej mu choćby do orbitreka. Wprowadzona kolumna z rączkami sprawia, że możemy liczyć na większą stabilność podczas treningu, jak i również polepszone względy bezpieczeństwa. Stepper HS-25S jest bardzo dobrym urządzeniem do ćwiczeń dla wszystkich domowników. Wyposażony jest w 2 elastyczne linki do treningu rąk, regulację stopnia oporu, komputer LCD prezentujący ilość powtórzeń na minutę, liczbę kroków, czas oraz spalone kalorie. Dopuszczalna waga użytkownika w tym wypadku to także do 100 kg.

inSPORTline EasyStep

Z twej samej kategorii wymienić możemy stepper inSPORTline EasyStep. Jest to nowy model steppera w połączeniu z twisterem skrętnym oraz hantlem winylowym. Będzie on w warunkach domowych służył jako uniwersalny zestaw do wzmocnienia ud. pośladków, bioder i ramion. Egzemplarz ten wykonany jest z wysokiej jakości metalu z unikalnym wykończeniem o zwiększonej odporności na uszkodzenia. Ta stabilna konstrukcja gwarantuje mu wszechstronność i uniwersalność w fitnessie. To hydrauliczny stepper, który sprzedawany jest wraz z twisterem oraz kompletem hantli fitness (2x2kg; 2x3kg). Posiada wbudowany uchwyt, który zapewni bezpieczny i stabilny trening. Hydrauliczne amortyzatory to komfort, a także dużą zmienność ćwiczeń. Także jest dostosowany do wagi 100 kg.

Stepper z ruchomymi ramionami i linkami S3085 HMS

Na naszej liście kolejny produkt HMS. Jest to także ciekawe połączenie klasycznego steppera z ruchomymi rączkami. Dzięki temu przypomina on bardziej przyrząd treningowy, który możemy kojarzyć choćby z otwartych siłowni czy orbitreków. S3085 HMS to stepper skośny wyposażony w dwa ruchome ramiona oraz funkcję treningu w płaszczyźnie skośnej. Jego sporą zaletą jest możliwość regulacji oporu kolumn. O komfort i wygodę dbają tutaj szerokie, antypoślizgowe stopnie.

Szczególną uwagę zwracają dwa pionowe ruchome ramiona stymulujące górne partie ciała. Ich połączenie z praca nóg sprawia, że nasz trening będzie jeszcze bardziej wszechstronny i efektywny. Wprowadzone tutaj drążki oraz linki pozwalają rozszerzyć aktywność fizyczną całego ciała. Wykonywane tutaj ćwiczenia przy wykorzystaniu płaszczyzny skośniej, mogą zwiększać wszechstronność efektów, a także przyśpieszać spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej czy cellulitu. Producent postawił na mechanizm wyboru płaszczyzny ćwiczeń, który działa intuicyjne, przez co pozwala szybko przełączać się pomiędzy rodzajem treningu. Pozostałe parametry, jak waga czy komputer są identyczne, jak w innych opisywanych stepperach.

Stepper Spokey Nordic Walking

Na podobnej zasadzie działa stepper marki Spockey. Jak sama nazwa wskazuje, ma on za zadanie symulować warunki typowe dla chodzenia z kijkami Nordic Walking. Jest on oczywiście przeznaczony do ćwiczenia mięśni nóg i pośladków. Bardzo dobrze wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej, wzmocnienie masy mięśniowej dolnych partii ciała. Gwarantuje regulację wysokości stopni, wysokości ramion między 103 a 138 cm. Posiada przy tym podobne parametry, jak pozostałe modele w zestawieniu.

Stepper Skeleton Insportline

Steppery to nie tylko przyrządy treningowe, które możemy nabyć za 200-300 złotych. Istnieją także takie egzemplarze, których cena przekracza 1000 złotych. Jednym z nich jest Stepper Skeleton Insportline. Model ten oparty został na stabilnej konstrukcji ze sztywnymi uchwytami wraz z wbudowanymi sensorami do pomiaru pulsu. Jego układ to dwa siłowniki hydrauliczne, które jednocześnie posiadają opcję regulacji twardości. To niezwykle wszechstronne urządzenie, które zapewnić może nam aż 12 różnych poziomów obciążenia. Zaopatrzone jest przy tym w komputer z dużym i czytelnym wyświetlaczem. Standardowo pokazuje on czas, ilość kroków, ilość kroków na minutę, spalone kalorie. Zwiększone zostało tutaj maksymalne obciążenie, które wynosi do 130 kg.

Stepper Kettler Montana 7877-000

Na zbliżonym pułapie cenowym dostępny jest także ten model steppera. Posiada przy tym podobna budowę oraz funkcje. Firma Kettler słynie od lat z używania materiałów o wysokiej trwałości. Dowodem na to jest fakt, iż otrzymać możemy tutaj aż 3 lata gwarancji producenta. Również i tutaj otrzymujemy regulację obciążenia w 12 stopniach. Z racji konkretnych upodoba, możemy jednego dnia postawić na szybszy i intensywniejszy trening lub wolniejsze, lecz bardziej siłowe ćwiczenia. Ma to oczywiście także wpływ aktywności na konkretny cel lub część ciała. Model ten zaopatrzony został w specjalnie wyprofilowane uchwyty, dające doskonałe podparcie dla rąk. Wykorzystano tutaj tłoki hydrauliczne, wyświetlacz, obciążenie do 110 kg.

Stepper SOLE by HAMMER SC200

Na koniec model, który z pewnością znajdzie się w niejednej profesjonalnej siłowni. Już sama cena blisko 8000 złotych sprawia, że bez trudu zakupilibyśmy wszystkie razem steppery wymienione dotąd w zestawieniu. Jest to energonomicznie zaprojektowany model, który został wyposażony w gumowe uchwyty i odporne na korozję aluminiowe szyny. Posiada przy tym ruchome rączki, 20 poziomów oporu, wbudowany wentylator chłodzący, głośniki z gniazdami audio, schowek na akcesoria czy stojak na tablet. Zaopatrzony jest w wydajne czujniki tętna wbudowane w uchwyty, programy sterowane tętnem, wiele profili użytkowników liczne programy treningowe. Warto dodać, iż tutaj mamy do czynienia z oporem magnetycznym ECB.